"Mutluluk sadece paylaşıldığında gerçektir." Into the Wild (2007)

Blair cadısı izle

-

The Blair Witch Project

6.5/ 10
1 1

Blair cadısı filminin bilgileri The Blair Witch Project

6.5
Blair cadısı 6.5 Türkçe Dublaj 1999 1080p
Film Süresi

81 Dakika

Ülke

ABD

KategoriGizem FilmleriKorku Filmleri Yönetmen

Daniel Myrick, Eduardo Sánchez

Oyuncular

Heather Donahue, Michael C. Williams, Joshua Leonard, Bob Griffin, Jim King, Sandra Sánchez, Ed Swanson, Patricia DeCou

"The Blair Witch Project" (1999) genel olarak üç belgesel film öğrencisinin - Heather, Mike ve Josh - Maryland'daki Black Hills Ormanı'nda kaybolan bir kadın cadıyı ararken ortadan kaybolmasını anlatır. Film, bir yıl sonra bulunan videolarının montajı şeklinde sunulur.

Filmin başında, üçlü, yerel halkla Blair Cadısı hakkında röportajlar yaparak ve mezarlıklar gibi yerlerde çekim yaparak belgesel çalışmalarına başlar. Yerel halkın çoğu, ormanda gece geçirme planlarına karşı uyarılarda bulunur.

Bir sonraki gün, ekip ormanda çekim yapmaya başlar ve burada çeşitli doğaüstü olaylara maruz kalır. Başlangıçta, haritalarını kaybederler ve ormanda kaybolurlar. Geceleri çadırlarının etrafında garip sesler duyarlar ve sabahları, çadırlarının etrafında garip semboller ve taş yığınları bulurlar.

Durum gittikçe daha korkunç hale gelir. Josh, bir gece ortadan kaybolur ve diğerleri onu aramaya çalışır, ancak sadece gizemli bir paket bulurlar. Pakette Josh'un dişlerini ve kanlı bir bez parçasını bulurlar, ama bunu Heather'a söylemezler.

Sonunda, Mike ve Heather, Josh'un çığlıklarını takip ederek bir eve ulaşırlar. Evin içinde, duvarlarda el izleri ve diğer korkunç izler bulunur. Mike, bodruma iner ve kamera düşer. Heather, Mike'ın çığlıklarını takip eder, ancak onu da bodrumda dururken bulur. Kamera Heather'ın elinden düşer ve film sona erer.

"The Blair Witch Project", seyircilere ne olduğunu tam olarak anlamalarını bırakarak, belirsizliğin ve bilinmeyenin korkusunu etkili bir şekilde kullanır. Sonunda, seyirci, üçlünün ne olduğunu veya Blair Cadısı'nın gerçek olup olmadığını tam olarak bilemez.

filmizlex iyi seyirler diler..

Filme Yorum Yaz