Hangi noktaya gelince pes denmesi gerektiğini hiç düşündün mü? Umut etmekten vazgeçip gerçekleri görmeye başlamak gerektiğinde.. 8 Mil (2002)

Diktatörle Görüşme izle

-

The Interview

6.5/ 10
1 1

Diktatörle Görüşme filminin bilgileri The Interview

6.5
Diktatörle Görüşme 6.5 Türkçe Dublaj 2015 1080p
Film Süresi

112 Dakika

Ülke

ABD

KategoriAksiyon FilmleriKomedi FilmleriMacera Filmleri Yönetmen

Evan Goldberg, Seth Rogen

Oyuncular

James Franco, Seth Rogen, Randall Park, Lizzy Caplan, Diana Bang, Timothy Simons, Reese Alexander, James Yi

"Diktatörle Görüşme" ("The Interview"), Evan Goldberg ve Seth Rogen tarafından yönetilen 2014 yapımı bir komedi filmidir. James Franco ve Seth Rogen başrollerde yer almaktadır. Film, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a (Randall Park tarafından canlandırılan) röportaj yapma fırsatı verilen bir televizyon sunucusu ve prodüktörünün hikayesini anlatır. Ancak Amerikan hükümeti, röportajın Kim'in suikastı için mükemmel bir fırsat olduğuna karar verir ve bu iki sıradan adamı suikastçıya dönüştürmeye karar verir.

Filmin özeti şu şekildedir:

Dave Skylark (James Franco), bir pop kültürü talk show'unun cariye sunucusudur. Aaron Rapaport (Seth Rogen), Skylark'ın en iyi arkadaşı ve programının prodüktörüdür. Bir gün, Rapaport, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un programlarından bir hayran olduğunu öğrenir. Bu bilgi, Skylark ve Rapaport'un Kim'e röportaj yapma fırsatını elde etmesine yol açar.

Skylark ve Rapaport, röportaja hazırlanırken, CIA ajanı Lacey (Lizzy Caplan) onlara ulaşır ve Kim'i öldürmelerini ister. İlk başta kararsız kalsalar da, sonunda bu görevi kabul ederler. Ancak, Kuzey Kore'ye geldiklerinde, Skylark, Kim'in düşündüğünden daha karmaşık bir kişi olduğunu keşfeder ve ona sempati duymaya başlar.

Röportaj sırasında, Skylark ve Rapaport, Kim'i suikast planlarını gerçekleştirmek için bir plan yaparlar. Ancak, planları ters gider ve ikisi de Kuzey Kore hükümeti tarafından yakalanır. Kendilerini serbest bırakmak ve Kim'i durdurmak için bir plan yaparlar.

"Diktatörle Görüşme" filminin çıkışı, Kuzey Kore hükümetinin filmin konusu ve içeriği hakkında ciddi tepkiler göstermesiyle tartışmalı oldu. Film, politik içeriği ve komedi tonu nedeniyle eleştirmenlerden karışık yorumlar aldı.

"Diktatörle Görüşme" (The Interview), çok sayıda ödül veya adaylık kazanmadı, ancak yarattığı tartışma ve yankılar nedeniyle önemli bir popüler kültür olayı olarak kaydedildi.

2015 Razzie Ödülleri'nde "Yılın En Kötü İkili" kategorisinde Seth Rogen ve James Franco ikilisi aday gösterildi.

Filmin toplam hasılatı konusuna gelince, film öncelikli olarak dijital platformlarda yayınlandı ve ardından sinemalarda gösterime girdi. Sony, filmi ilk olarak Video on Demand (VOD) platformlarında yayınlamayı tercih etti çünkü film, Kuzey Kore'nin tehditleri nedeniyle bazı sinema zincirleri tarafından yayınlanmayı reddedildi.

Sony Pictures'a göre, film 2014 yılında dijital satışlardan ve kiralama gelirlerinden yaklaşık 40 milyon dolar kazandı. Dünya çapında sinema hasılatı ise yaklaşık 12 milyon dolar oldu. Bu sayede toplamda 50 milyon doların üzerinde bir gelir elde etti. Bu, 44 milyon dolarlık bütçesine kıyasla makul bir hasılat olarak görülebilir, ancak beklenenin altında bir hasılat olduğu da kabul edilmelidir. Film, tüm yayınlama krizlerine rağmen kârlı oldu.

 

filmizlex iyi seyirler diler.. 

Filme Yorum Yaz