Hangi noktaya gelince pes denmesi gerektiğini hiç düşündün mü? Umut etmekten vazgeçip gerçekleri görmeye başlamak gerektiğinde.. 8 Mil (2002)

Guy Ritchie's The Covenant izle

-

Guy Ritchie's The Covenant

10.0/ 10
1 2

Guy Ritchie's The Covenant filminin bilgileri Guy Ritchie's The Covenant

Guy Ritchie's The Covenant Dublaj & Altyazı 2023 1080p
Film Süresi

123 Dakika

Ülke

İngiltere

KategoriAksiyon Filmleri Yönetmen

Guy Ritchie

Oyuncular

Jake Gyllenhaal, Alexander Ludwig, Antony Starr, Jonny Lee Miller, Emily Beecham, Dar Salim, Rhys Yates, Jason Wong

2018 Mart'ında, Afganistan Savaşı sırasında, ABD Ordusu özel harekat çavuşu John Kinley, bir görevde yerel halkla iletişim kurmak için bir Afgan olan Ahmed'i işe alır. Ahmed, paraya ihtiyacı olduğunu söyler ancak oğlunu öldürenin Taliban olduğunu suçlar. Başlangıçta, Kinley Ahmed'e karşı temkinlidir ve onu kısa bir tasma üzerinde tutar, ancak kısa süre sonra Ahmed'in bir çevirmen olarak güvenilir bilgi sağladığını ve sorguladığı kişilerin yalanlarını çözdüğünü görür.

Kinley'in takımı, üs kampının 100 kilometre (62 mil) kuzeyindeki Taliban faaliyeti hakkında bir raporu kontrol etmekle görevlendirilir. Askerlerin takımı çölde Taliban'la karşı karşıya geldiğinde, bölgedeki askerlerin toplanmasıyla şaşkına dönerler. Takım, bir pusuya uğrayarak büyük zarar görür ve yalnızca Kinley ve Ahmed hayatta kalır, Kinley ağır yaralanır. Yakalanmadan önce, Ahmed, Kinley'i kurtarır ve onu düşman topraklarındaki tehlikeli çöl dağ geçitlerinden yukarı ve 100 kilometre boyunca üs kampına kadar sürükler. İkisi de hayatta kalır, cesur kaçışları için yerel halkın saygısını kazanır ve Taliban'ın hedefi haline gelirler.

Kinley, ABD'ye hava yoluyla geri getirilir ve sonunda Santa Clarita, California'daki ailesine döner. Kaçışın tüm ayrıntılarını hatırlayamasa da, hayatını Ahmed'e borçlu olduğunu anlar. ABD ordusu için tüm Afgan çevirmenler gibi, Ahmed'e ve ailesine bir vize verilmesi vaat edilmişti ancak bunu alamaz ve yerine Taliban tarafından kovalanır. Birkaç hafta boyunca, Kinley Ahmed'i kurtarmak için tüm diplomatik yolları dener ancak bir yere varamaz. ABD yetkilileri yanıt vermediğinde, Kinley sivil olarak Afganistan'a döner ve bir keşif görevi için ödeme yaptığı yerel askeri operatörlerin yardımını anonim olarak arar.

Kinley, Ahmed ve ailesiyle bağlantı kurduktan sonra, kaçışlarını engellemek için seferber edilen büyük sayıda Taliban askerinden kaçarlar. Bir köprüde sığınak alırlar, sonunda mühimmatları tükenir ancak AC-130'lar ve NATO helikopterleri Taliban'ı geri çekilmeye zorlar.


Kinley ve Ahmed, helikopterle buluşurlar, bu da onları güvenliğe ve ABD'ye geri götüren bir askeri taşıma aracına götürür. Kapanış başlıklarında, askeri operasyonlardaki 'antlaşmaların' önemini tanımlayan monolog, Kinley'nin arkadaşının hayatını kurtarmak ve onu ve ailesini güvenliğe getirmek için Ahmed ile olan antlaşmasını yerine getirdikten sonra tekrar gösterilir.

Filmizlex iyi seyirler diler..

Filme Yorum Yaz
Yorumlar
Destan avatar
Destan Betlesene
14.04.2023
Çok güzel bir film