“Bazı mekânlar insanlar gibidir: bazıları parlar, bazıları parlamaz.” The Shining (1980)

Kitchen Brigade izle

-

La Brigade

6.3/ 10
1 1

Kitchen Brigade filminin bilgileri La Brigade

6.3
Kitchen Brigade 6.3 Dublaj & Altyazı 2022 1080p
Film Süresi

97 Dakika

Ülke

France

KategoriDram FilmleriKomedi Filmleri Film Teması Yemek Temalı Filmler Yönetmen

Louis-Julien Petit

Oyuncular

Audrey Lamy, François Cluzet, Chantal Neuwirth, Fatou Kaba, Yannick Kalombo, Amadou Bah, Mamadou Koita, Alpha Barry

Kitchen Brigade filminin konusu ise 

Cathy Marie" rolünde Audrey Lamy, kendi lüks restoranını açma hayali kuran kararlı bir sous-chef'i canlandırıyor. Ancak maddi zorluklarla karşı karşıya kalınca, Cathy genç göçmenler için bir barınağın kafeteryasında iş kabul eder.

Önceleri işinden nefret eden Cathy, yetenekleri ve yemek yapma tutkusuyla çocukların hayatlarını değiştirmeye başlar. François Cluzet "Lorenzo Cardi" adlı bir restoran sahibini, Chantal Neuwirth "Sabine" rolünde bir barış savunucusunu, Fatou Kaba "Fatou" rolüyle genç göçmenlerin liderlerinden birini, Yannick Kalombo "GusGus" adlı bir futbol tutkununu canlandırıyor. Amadou Bah, Mamadou Koita, Alpha Barry ve Yadaf Awel gibi diğer oyuncular da filmde yer alıyor.

Ayrıca yönetmen Louis-Julien Petit'in 2013 yapımı "Son Aşk" adlı filmde Altın Palmiye ödülü aldığını ve aynı zamanda "Discount (scénario du film)" adlı bir kitabı olduğunu da belirtelim.

 

Filmi eleştiren ünlü bir Eleştirmen ise , filmin hikayesinin güzel ve duygusal olduğunu, karakterlerin sempatik olduğunu ancak senaryonun yoldan çıktığını ve mantıklı bir geçiş olmadan final sahnelerine ulaştığını söylüyor. Ancak, filmdeki yemek derslerinin bazı harika sahneleri var ve oyuncular çoğunlukla inandırıcı, özellikle evden göçmenler. Filmin, göçmen evindeki iyi hisleri ve başarılarıyla ilgili Fransız filmlerinin geleneğinde olduğu söylenebilir ve birçok durumu ele alıyor. Eleştirmen, filmde bazı klişelerin kullanıldığını ve karakterlerin hikayelerinin zenginliğinin tam olarak kullanılmadığını belirtiyor. Hikayeleri konuşmalarda görüldüğü ancak daha sonra devam etmediği için.

Filmizlex iyi seyirler diler.. 

Filme Yorum Yaz