“Bazı mekânlar insanlar gibidir: bazıları parlar, bazıları parlamaz.” The Shining (1980)

Majnu Operasyonu izle

-

Mission Majnu

7.4/ 10
1 1

Majnu Operasyonu filminin bilgileri Mission Majnu

7.4
Majnu Operasyonu 7.4 Türkçe Altyazı 2023 1080p
Film Süresi

129 Dakika

Ülke

India

KategoriAksiyon FilmleriDram FilmleriHint Filmleri Yönetmen

Shantanu Bagchi

Oyuncular

Sidharth Malhotra, Rashmika Mandanna, Parmeet Sethi, Zakir Hussain, Kumud Mishra, Sharib Hashmi, Ashwath Bhatt, Avijit Dutt

"Mission Majnu", Shantanu Bagchi'nin yönettiği ve Ronnie Screwvala, Amar Butala ve Garima Mehta tarafından yapımcılığı üstlenilen 2023 yapımı bir Hint casus gerilim filmidir. Sidharth Malhotra'nın başrolünde olduğu film, 1971 Indo-Pakistani Savaşı öncesi ve sırasında geçmektedir. Rashmika Mandanna, Parmeet Sethi, Sharib Hashmi, Kumud Mishra ve Rajit Kapur destekleyici rollerde yer almaktadır.

Film, çok sayıda gecikme yaşamıştır ve ilk olarak 13 Mayıs 2022'de sinema salonlarında gösterime girmesi planlanmıştır, ancak daha sonra 10 Haziran'a ertelenmiştir. Sonunda film, Netflix'te doğrudan yayınlanmak üzere sinema salonlarında gösterimi iptal edilmiştir ve 20 Ocak 2023'te yayınlanmıştır.

1971 yılında, Amandeep "Aman" Singh IPS, Pakistan'da Tariq Hussain takma adı altında bir görevde olan gizli bir RAW saha ajanıdır. Aman, bir süre sonra kör bir kız olan Nasreen Hussain'e aşık olur ve ikisi evlenir. Mayıs 1974'te Hindistan ilk nükleer denemesini gerçekleştirdi ve Pakistan, nükleer mühendis Abdul Qadeer Khan'ın yardımıyla kendi nükleer silahını yapmak için gizlice acele etti.

1977 Hint genel seçim kampanyası sırasında, Başbakan Indira Gandhi, durum hakkında RAW Şefi R. N. Kao tarafından bilgilendirilir ve ondan nükleer tesisin yerini bulmasını ister. Kao, bu görevi Aman'a verir. Aman'ın yöneticisi Sharma, ona yeni görevin adının "Mission Majnu" olduğunu bildirir. Aman, yol boyunca Pakistan'da bulunan diğer iki RAW ajanı Aslam Usmaniya ve Raman Singh (takma adıyla Maulvi Saab) ile tanışır. Aman, Pakistan'ın gerçekten bir nükleer silah yaptığına dair bilgi toplamayı başarır.

Hindistan'da genel bir seçim sonrasında, yeni bir hükümet kurulur ve yeni lider ve yeni Başbakan Morarji Desai, diplomasi ve barışçıl yöntemlerle ilişkiler kurma inancındadır ve her türlü savaş, casusluk ve istihbarat toplama faaliyetine karşıdır. Kao, Pakistan'daki operasyonun devam etmesi ve Başbakan'dan gizli tutulması için istifa eder. Bu arada, İsrail, yanlışlıkla bir nükleer silah tesisi olduğuna inandığı Quetta askeri tesisine bir saldırı hazırlıyor. Aman, nükleer tesisin Kahuta'da olduğunu belirler, ancak fiziksel kanıt toplayamaz.

Sharma, İsrail'in Quetta'ya 48 saat içinde saldıracağını keşfeder. Aman, Kahuta'ya döner ve nükleer tesiste çalışan ordu personelinin saçını toplar, bu saçı fark edilmeden Hindistan'a gönderir. Saçta radyasyon izleri bulunur, bu da Kahuta'da plütonyumun bulunduğuna işaret eder. İsrail'in Quetta saldırısı önlendi. Konu, yeni kanıtlar ışığında Desai'ya bildirildi ve o, Pakistan'ın güvenilir olmaması ve Pakistanlı muadillerinin durumu üzerinde düşündü. ISI, Pakistan'da faaliyet gösteren gizli RAW ajanlarını, Aman'ın meslektaşları Aslam ve Raman dahil olmak üzere bulur ve öldürür.

Aman, hamile Nasreen ile birlikte Dubai'ye kaçmayı dener, ancak Nasreen, ISI ajanlarının peşinde olduklarından habersizdir. Aman, Nasreen'in uçağa binip engelsiz bir şekilde ayrılmasına izin vermek için ISI ajanlarını yeterince uzun süre oyalar, ancak süreçte öldürülür. Nasreen, Dubai'ye iner ve havaalanında Kao ile buluşur ve Aman'ın gerçek kimliğini açıklayan bir mektubu okur.

 Filmizlex iyi seyirler diler.. 

Filme Yorum Yaz