Bazı mekânlar insanlar gibidir: bazıları parlar, bazıları parlamaz. The Shining (1980)

Sarayın Gözdesi izle

-

The Favourite

7.5/ 10
1 1

Sarayın Gözdesi filminin bilgileri The Favourite

7.5
Sarayın Gözdesi 7.5 Türkçe Dublaj 2019 1080p
Film Süresi

119 Dakika

Ülke

Ireland

KategoriBiyografi FilmleriDram FilmleriKomedi Filmleri Yönetmen

Yorgos Lanthimos

Oyuncular

Olivia Colman, Emma Stone, Rachel Weisz, Nicholas Hoult, Emma Delves, Faye Daveney, Paul Swaine, Jennifer White

Sarayın Gözdesi  filminin kısa özeti ise;

Olivia Colman, Emma Stone ve Rachel Weisz'in başrollerinde yer aldığı "Sarayın Gözdesi" (Favori), tarihi bir drama filmidir.

Film, İngiliz kraliçesi Anne döneminde geçmektedir. Kraliçenin en yakın ilişkisi olan Lady Sarah Churchill (Rachel Weisz), devleti yönetirken aynı zamanda kraliçeyle yakın bir çiftleşmeye başlar. Ancak Lady Sarah'nın pozisyonu, sarayda yeni bir hizmetçi olan Abigail Masham'ın (Emma Stone) ortaya çıkmasıyla sonuçlarına girer.

Abigail, Lady Sarah'nın yerini almak için kraliçe ile yakın bir ilişki kurar ve kraliçenin saraydaki en güvendiği kişi olur. Lady Sarah, Abigail'i rakip olarak görür ve onunla bir güç mücadelesine girer. İki kadın, kraliçenin dikkatini kazanmak için yarışırken, sarayın içindeki güç dengeleri de değişmeye başlar.

"Sarayın Gözdesi", tarihi bir olayı konu alarak, kadınların güç mücadelesini ve aralarındaki karmaşık ilişkileri ele alır. Film, 18. yüzyıl İngilteresi'nin aristokrat türlerine göz atarken, aynı zamanda güç, ihanet ve tutku dolu bir hikaye sunar.

Bunun gibi daha birçok filme filmizlex farkı ile ulaşabilirsiniz. Filmleri filmizlex kalitesi ve farkı ile 1080P , 4K izleyebilirsiniz. Filmizlex iyi seiyrler diler.

Filme Yorum Yaz