Bu maskenin altında bir yüz var. V For Vendetta

Uzak ülke izle

-

Open Range

7.4/ 10
1 1

Uzak ülke filminin bilgileri Open Range

7.4
Uzak ülke 7.4 Türkçe Dublaj 2004 1080p
Film Süresi

139 Dakika

Ülke

ABD

KategoriAksiyon FilmleriDram FilmleriRomantik filmler Yönetmen

Kevin Costner

Oyuncular

Kevin Costner, Robert Duvall, Diego Luna, Abraham Benrubi, Annette Bening, Michael Gambon, Michael Jeter, James Russo

Uzak ülke -"Open Range" (2003), Kevin Costner'ın yönettiği ve başrolde olduğu bir Amerikan Batı filmidir. Ayrıca Robert Duvall ve Annette Bening de başrolde yer almaktadır.

Film, 1880'lerin Amerikan Batısı'nda geçiyor. Serbest dolaşıma izin veren hayvan yetiştiricileri Boss Spearman (Robert Duvall) ve Charley Waite (Kevin Costner) ve diğer yardımcıları Mose Harrison (Abraham Benrubi) ve Button (Diego Luna), hayvanlarını otlatabilmek için kasaba ve yerleşimlerin dışındaki açık arazilerde yaşıyorlar. Ancak yerel şerif ve kıyıya vuran sığır yetiştiricileri ile sürekli çatışma halindedirler.

Bir gün Mose, kasabadan malzeme almak için gönderilir ama geri dönmez. Boss ve Charley onu bulmak için kasabaya giderler ve onu kasaba şerifi Poole (James Russo) tarafından dövülmüş ve hapsedilmiş olarak bulurlar. Poole, Boss ve Charley'yi uyarmaktadır - onların serbest dolaşımlı sığırlarını ve yaşam tarzlarını kabul etmeyen zengin bir sığır baronu olan Denton Baxter'ın (Michael Gambon) kasabasıdır.

Durum daha da kötüleşir. Mose öldürülür ve Button ağır yaralanır. Boss ve Charley, Baxter ve adamlarına karşı bir intikam planı yaparlar. Bu süre zarfında, Charley, kasabanın hemşiresi Sue Barlow (Annette Bening) ile romantik bir ilişki başlatır.

Boss ve Charley, Baxter ve adamlarına karşı bir silahlı çatışma düzenlerler ve adamlarının çoğunu öldürürler. Charley, Baxter'ı öldürerek çatışmayı sona erdirir. Sonrasında Charley ve Boss, hayvanlarını bir araya getirir ve kasabayı terk ederler. Ancak Charley, Sue ile yaşamını sürdürmeye karar verir ve geri döner.

Uzak ülke - "Open Range", yasa ve düzenin çoğunlukla yok olduğu bir zamanda ahlaki ve etik değerler hakkında düşündürür. Karakterler zor durumlarla karşılaştıklarında doğru olanı yapmayı seçerler, hatta bu onlara pahalıya mal olursa bile. Bu film ayrıca Amerikan Batı'sının güzelliklerini ve zorluklarını da gözler önüne serer.

Filme Yorum Yaz