"Mutluluk sadece paylaşıldığında gerçektir." Into the Wild (2007)

Yırtık Rahibe izle

-

Sister Act

6.5/ 10
1 1

Yırtık Rahibe filminin bilgileri Sister Act

6.5
Yırtık Rahibe 6.5 Türkçe Dublaj 1993 1080p
Film Süresi

100 Dakika

Ülke

ABD

KategoriAile FilmleriKomedi FilmleriMüzikal Filmleri Yönetmen

Emile Ardolino

Oyuncular

Whoopi Goldberg, Maggie Smith, Harvey Keitel, Bill Nunn, Mary Wickes, Kathy Najimy, Wendy Makkena, Joseph Maher

"Yırtık Rahibe" (Sister Act) filminin konusu:

Film, Vegas'ta gece kulübü şarkıcısı olan Deloris Van Cartier (Whoopi Goldberg) isimli bir kadının hikayesini anlatır. Deloris, sevgilisi Vince LaRocca'nın (Harvey Keitel), bir mafya patronunun cinayetine tanık olur. Deloris, polis memuru Eddie Souther (Bill Nunn) tarafından koruma altına alınır ve kimliğini saklaması için bir manastırda rahibe gibi yaşamaya başlar. Burada Deloris Van Cartier, Rahibe Mary Clarence olarak bilinir.

Deloris ilk başta rahibe yaşamına alışmakta zorlanır. Katı kuralları olan ve sessizliği seven Rahibe Başrahibe (Maggie Smith) ile çatışmalar yaşar. Ancak zamanla manastırın korosunu idare etmeye başlar ve sıradan ilahileri modern ve hareketli hale getirir. Bu değişiklikler, kiliseye daha fazla cemaat çeker ve kiliseyi kapatma tehlikesinden kurtarır. Ancak bu popülerlik, Deloris'in gizli kimliğini tehlikeye atar.

Vince, televizyonda Deloris'in manastırdaki koroyu yönettiğini görür ve onu bulmak için adamlarını gönderir. Deloris ve diğer rahibeler, mafya tarafından kaçırılmayı ve öldürülmeyi başarılı bir şekilde önler. Film, Deloris'in Vince ve onun adamlarını yenmesi ve Rahibe Başrahibe ile diğer rahibelerin ona minnettar kalmasıyla sona erer.

"Yırtık Rahibe", komedi ve müzikal öğeleri bir araya getiren, bir kimlik değiştirme ve koruma hikayesi anlatan bir filmdir. Film, kendi tarzına ve mizahına sahip olduğu için geniş bir kitleye hitap eder ve izleyicilere eğlenceli bir deneyim sunar.

Filmizlex iyi seyirler diler.. 

Filme Yorum Yaz