"Sen özür diledin diye benim acılarım geçmiyor." Casablanca (1942)

Yırtık Rahibe 2: Can Çıkar, Huy Çıkmaz izle

-

Sister Act 2: Back in the Habit

5.6/ 10
1 1

Yırtık Rahibe 2: Can Çıkar, Huy Çıkmaz filminin bilgileri Sister Act 2: Back in the Habit

5.6
Yırtık Rahibe 2: Can Çıkar, Huy Çıkmaz 5.6 Türkçe Dublaj 1994 1080p
Film Süresi

107 Dakika

Ülke

ABD

KategoriAile FilmleriKomedi FilmleriMüzikal Filmleri Yönetmen

Bill Duke

Oyuncular

Whoopi Goldberg, Kathy Najimy, Maggie Smith, Barnard Hughes, Mary Wickes, James Coburn, Michael Jeter, Wendy Makkena

"Yırtık Rahibe 2: Daha da Yırtık" (Sister Act 2: Back in the Habit) filminin özeti aşağıdaki gibidir:

Film, Deloris Van Cartier'ın (Whoopi Goldberg) Las Vegas'ta başarılı bir gösteriye sahip olduğu noktada başlar. Rahibe Başrahibe (Maggie Smith) Deloris'i ziyaret eder ve ondan yardım ister. San Francisco'daki Saint Francis Akademisi'nin müzik öğretmeni olarak geri dönmesini ve gençlerin kalplerini kazanmasını talep eder. Deloris, kendi öğretmeni olan Rahibe Mary Clarence kimliğine geri dönmeye razı olur.

Öğrenciler, genelde maddi sorunları olan ve birçok kez disiplin problemleri olan bir grup gençtir. İlk başta Deloris, öğrencilere ulaşmakta zorluk çeker. Ancak zamanla onların güvenini kazanır ve bir koroyu kurarlar. Bu koro, müzik yetenekleri ve enerjileriyle öne çıkar.

Bu arada okul müdürü Mr. Crisp (James Coburn), okulu kapatarak mülkün değerini artırmayı planlar. Deloris ve öğrencileri, okulu kurtarmak için bir müzik yarışmasına katılmaya karar verirler. Yarışmada birinci olurlar ve okulun kapatılmasını önlerler. Film, Deloris'in müzikle öğrencilere ulaşmayı başardığı ve okulun kurtulduğu bir kutlama sahnesiyle sona erer.

"Yırtık Rahibe 2: Daha da Yırtık" filmi, müziğin gücünü ve gençlerin potansiyelini vurgular. Deloris'in çabalarıyla öğrenciler, yeteneklerini keşfeder ve kendi seslerini bulur. Ayrıca film, gençlerin olumlu bir şekilde yönlendirildiğinde harika şeyler başarabileceklerini gösterir.

filmizlex iyi seyirler diler.. 

Filme Yorum Yaz