"Bana en çok neyi sevdiğimi sorarlarsa, onlara seni anlatacağım." City of Angels (1998)

Zindanlar ve Ejderhalar: Hırsızlar Arasındaki Onur izle

-

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

7.4/ 10
1 1

Zindanlar ve Ejderhalar: Hırsızlar Arasındaki Onur filminin bilgileri Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

7.4
Zindanlar ve Ejderhalar: Hırsızlar Arasındaki Onur 7.4 Dublaj & Altyazı 2023 1080p
Film Süresi

134 Dakika

Ülke

ABD

KategoriAksiyon FilmleriKomedi FilmleriMacera Filmleri Yönetmen

John Francis Daley, Jonathan Goldstein

Oyuncular

Chris Pine, Michelle Rodriguez, Regé-Jean Page, Justice Smith, Sophia Lillis, Hugh Grant, Chloe Coleman, Daisy Head

"Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves" filminin SXSW Film Festivali'ndeki tanıtımında "Bu filmi herkes için yaptık" vurgusu yapıldı. Filmin, bir zamanlar bu etkileyici rol yapma oyununu oynamış veya hala oynayan kişilerin demografik dışına çıkmayacağı endişesi var. Markalaşmanın çift taraflı bir kılıç olabileceği düşünüldüğünde bu endişe yerinde. Bir yandan, marka, bir IP'ye zaten aşina olan büyük bir hayran kitlesini hedefler. Öte yandan, bir filmin daha geniş bir kitleye ulaşmak için o aşinalığın dışına çıkmak üzere yeterince iyi olması gerekiyor - "The Last of Us" oyununu hiç oynamamış izleyicilere nasıl hitap ettiğini düşünün. Peki Dungeons & Dragons hayranları, bu pahalı girişimle sevdikleri fantastik deneyime nasıl tepki verecekler? Paramount, doğru sayıyı almayı umarak 20 yüzlü bir zar atıyor, ancak kaprisli Hollywood Dungeon Master'ının bir sonraki köşede ölümcül bir sürpriz yapabileceği unutulmamalı.

Gerçekte, Dungeons & Dragons oyunu genellikle en tahmin edilemez ve tamamen saçma olduğunda en iyisidir. Ortak yazar/yönetmenler Jonathan Goldstein ve John Francis Daley ile yazar Michael Gilio, oyunun "bir plana ihtiyacımız var" yapısını, genellikle kendini icat etmeye devam eder gibi görünen bir senaryoda yeniden oluşturmaya çalışıyor. Bu, bir fantastik filmi ele almanın iddialı bir yolu olsa da, son ürünün tuhaf tatmin edici olmayan bölümlerine yol açabilir çünkü stake'leri ortadan kaldırır ve zoraki bir neşelilik yaratır. Yapay spontanlık neredeyse imkansızdır ve "Honor Among Thieves"in büyük bölümü, gerçekten kenarları pürüzlü, anlık ve taze olmak yerine bir göz kırpma ve baş sallama ile ortaya çıkıyor gibi görünmektedir. "Honor Among Thieves"in bölümleri, Sam Raimi'nin "Army of Darkness"ının whimsical kaosunu ve "Guardians of the Galaxy"ın "kurtarıcı takımı" tonunu hatırlatır. Ancak, film genellikle oyunun yaratıcılarının sevdiği şeyi taklit etmek yerine bir ortamdan diğerine çevirmeye çalışıyormuş gibi oynar.

Tipik olarak çekici olan Chris Pine, Harpers adlı bir grup eski üyesi olan Edgin Darvis'i oynuyor.

Karısı, Kırmızı Büyücüler olarak bilinen kötü bir grup tarafından öldürüldükten sonra, Edgin, onu hayata döndürebilecek bir öğeyi geri almak için bir soygun gerçekleştirmeye çalışır, ancak ihanete uğrar, BFF'si olan Holga Kilgore (Michelle Rodriguez), bir stoik barbar ile birlikte hapsedilir. İkili, Edgin’in kızı Kira’nın (Chloe Coleman), eski müttefikleri Forge Fitzwilliam (Hugh Grant) tarafından alındığını ve ona yalan söylendiğini keşfeder. Hain, Edgin ve takımı birkaç şekilde ihanete uğrattı, bunların arasında acımasız bir Kırmızı Büyücü olan Sofina (Daisy Head) ile ortaklık kurmak da vardı.

Edgin ve Holga'nın bu D&D kampanyasında birkaç görevi vardır: Kira'yı kurtarmak, Forge'dan intikam almak, Kırmızı Büyücüleri durdurmak ve belki yol boyunca biraz ganimet bulmak. Görev, onları kendinden emin olmayan bir büyücü olan Simon (Justice Smith), şekil değiştiren bir druid olan Doric (Sophia Lillis) ve çekici bir paladin olan Xenk (Regé-Jean Page) ile tekrar bir araya getirecek. Herhangi bir "kahramanlar takımı" filmi gibi, bu karakterler grubun hedeflerine ulaşmak için ihtiyaç duyacağı farklı yetenekler getirir ve yazarlar filmi, bazıları ölü düşmanlar ve zindanda bir tombul ejderhayı içeren akıllıca bir dizi ile dolu tuhaflıklarla süsler.

Eğer tüm bunların daha çok "herkes" için olduğu yerde, fantastik oyuncular için olduğu gibi geldiyse, şüphesiz öyledir. Film, D&D'ye atıfta bulunan referanslarla doludur - "Baldur’s Gate" ve "Neverwinter" gibi isimlerin düşmesi galada sesli tepkiler yarattı - ancak filmi, hiçbir zaman bir kampanya için bir karakter oluşturmayan insanlar için hiç çalışmayacak kadar ileri götürmezdim. Buradaki çoğu referans, kampanya için bir karakter oluşturmayan insanlar için derinlik gibi gelecek ve bu kişiler muhtemelen "Yüzüklerin Efendisi" veya "The Witcher" gibi ürünlere daha çok paralellik görecektir. Film, yaratıcılarının gençken annelerinin bodrumunda karakterler oluşturmayı sevgiyle hatırladığı gibi, fantastik terimlerle zengindir. D&D'nin lore'ına olan bu samimi ilgi bazıları için yeterli olabilir. Peki ya diğer herkes?

Filmizlex iyi seyirler diler.. 

Filme Yorum Yaz