"Dayanabileceğimizi sandığımızdan çok daha fazlasına dayanıyoruz." Frida (2002)
6.4/ 10
1 1

Megan filminin bilgileri M3GAN

6.4
Megan 6.4 Dublaj & Altyazı 2023 1080p
Film Süresi

102 Dakika

Ülke

ABD

KategoriBilim-Kurgu FilmleriGerilim FilmleriKorku Filmleri Yönetmen

Gerard Johnstone

Oyuncular

Allison Williams, Violet McGraw, Ronny Chieng, Amie Donald, Jenna Davis, Brian Jordan Alvarez, Jen Van Epps, Stephane Garneau-Monten

"M3gan" isimli film, bir yüksek teknoloji oyuncak şirketi için çalışan bir mucit olan Gemma'nın (Allison Williams), trajik bir kaza sonrasında yeğeni Cady'nin (Violet McGraw) yasal koruyucusu olmasını takip ediyor. Film, Gemma'nın şirketinin oluşturduğu deneysel bir oyuncak prototipi olan ve bir öğretmen ve bakıcı olarak hizmet vermek üzere tasarlanan baş karakter M3gan'ı tanıtıyor.

"M3gan," eleştirmenlerin beğenisini kazanan korku filmi "Malignant"ta çalışmış olan Akela Cooper tarafından yazıldı ve bu film, "Malignant"ın bir viral hit olmasını sağlayan satirik korku ve kara komedinin aynı karışımını sergiliyor. Bilim kurgu ve modern annelik kaygıları üzerine oynayan bir film, aynı zamanda "küçük korkular" korku alt türünün ve anneler üzerindeki toplumsal baskının ve çocuk bakımının ticarileştirilmesinin absürt bir eleştirisini de içeriyor.

"Housebound" ile tanınan yönetmen Gerard Johnstone tarafından yönetilen "M3gan," temalarını aşırı derecede açık olmadan becerikli bir şekilde yönetiyor. Filmin gücü, tonunun tutarlılığı, zamanında gelen bir dizi esprisi ve M3gan'ın mekanik hareketlerinin ve uncanny bebek benzeri görünümünün ürpertici görsellerinden kaynaklanıyor. Film, gerçekten ürpertici ve komik anlar yaratan "uncanny valley"yi maksimum etki için kullanıyor.

 

filmizlex iyi seyirler diler.. 

Filme Yorum Yaz