'İngiltere'de bir söz vardır: Dumanın olduğu yerde ateş vardır.' James Bond- Rusya'dan Sevgilerle

Nabız izle

-

Kairo

6.5/ 10
1 1

Nabız filminin bilgileri Kairo

6.5
Nabız 6.5 Türkçe Dublaj 2001 1080p
Film Süresi

119 Dakika

Ülke

Japonya

KategoriBilim-Kurgu FilmleriGizem FilmleriKorku Filmleri Yönetmen

Kiyoshi Kurosawa

Oyuncular

Haruhiko Katô, Kumiko Asô, Koyuki, Kurume Arisaka, Masatoshi Matsuo, Shinji Takeda, Jun Fubuki, Shun Sugata

Nabız - "Pulse" ya da orijinal adıyla "Kairo", 2001 yılında çekilmiş Kiyoshi Kurosawa yönetmenliğinde bir Japon korku filmidir.

Film, Tokyo'da geçiyor ve genellikle iki farklı hikaye çizgisine ayrılıyor. Bir hikaye çizgisi, bir bitki dükkanında çalışan genç bir kadın olan Michi'nin etrafında döner. Michi'nin arkadaşı Taguchi, garip ve anlaşılmaz bir şekilde ortadan kaybolur. Michi, onun bilgisayarını incelediğinde, Taguchi'nin bilgisayarının monitöründe kendini asıyormuş gibi gösteren korkutucu bir görüntüyü bulur.

Diğer hikaye çizgisi, bilgisayar bilimleri öğrencisi Ryosuke'nin etrafında döner. Ryosuke, bilgisayarını bir yazılım disketi ile çalıştırmaya çalışırken, rastgele bir internet sitesine girer. Bu site, ona bir dizi görüntü sunar: boş odalar ve ardından bu odaları dolduran hayaletimsi figürler.

Film boyunca, insanlar aniden kayboluyor ve bilgisayar ekranlarında hayalet gibi görünüyorlar. Birçok kişi, bu hayaletlerin, dijital dünyadan gerçek dünyaya geçiş yaptığını ve insanları alarak bu süreci tamamladığını düşünüyor. İnternetin kendisi, hayaletlerin varlıklarını sürdürebilmeleri için bir tür portal haline geliyor.

Nabız -"Pulse", modern teknolojinin ve özellikle internetin insanları nasıl daha yalnız hale getirebileceği ve insan bağlantılarını nasıl koparabileceği üzerine derin bir yorum sunar. Film, yaşam, ölüm, varlık ve yokluk gibi derin kavramları sorgular.

filmizlex iyi seyirler diler.. 

Filme Yorum Yaz