Aynaya baktığınızda suçluluk duyuyorsanız gerçekleri öğrenmişsinizdir... V For Vendetta

Jurassic World: Hakimiyet izle

-

Jurassic World Dominion

5.6/ 10
1 1

Jurassic World: Hakimiyet filminin bilgileri Jurassic World Dominion

5.6
Jurassic World: Hakimiyet 5.6 Türkçe Dublaj 2022 1080p
Film Süresi

147 Dakika

Ülke

ABD

KategoriAksiyon FilmleriBilim-Kurgu FilmleriMacera Filmleri Yönetmen

Colin Trevorrow

Oyuncular

Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Laura Dern, Sam Neill, Jeff Goldblum, DeWanda Wise, Mamoudou Athie, Isabella Sermon

Lockwood Malikanesi olayından ve Isla Nublar'daki volkanik patlamadan dört yıl sonra, bir zamanlar nesli tükenmiş olan dinozorlar özgürce Dünya'da dolaşmaktadır. Onları kontrol altına almaya yönelik küresel çabalara rağmen, Biosyn Genetics, farmakolojik uygulamalar için görünüşte genom araştırmaları yapan İtalya'nın Dolomitler bölgesinde bir dinozor koruma alanı kurar.

Aynı zamanda, dev çekirge sürüleri ABD tarımını yok etmektedir. Boşanmış olan paleobotanist Dr. Ellie Sattler, Biosyn tohumları kullanılan ürünlerin yenilmediğini fark eder ve Biosyn'ın bu böcekleri yaratmış olabileceği şüpheleri uyandırır. Ellie, yakalanan bir çekirgeyi eski ortağı olan paleontolog Dr. Alan Grant'a götürür. Birlikte, çekirgenin Kretase dönemi eklem bacaklı DNA'sı ve günümüzde göç eden çekirgelerle genetik olarak manipüle edildiğini tespit ederler.

Franklin, artık CIA'nın tehlikeli türler bölümünde çalışan Claire ve Owen'a Maisie'nin Malta'ya götürülmüş olabileceğini bildirir. Varışlarının ardından, Claire ve Owen, Owen'ın eski Jurassic World meslektaşı Barry Sembène liderliğindeki Fransız İstihbaratı için bir baskında yer alarak, bir dinozor karaborsasına sızarlar. Saldırı sırasında etobur dinozorlar serbest bırakılır ve kaos çıkar. Claire ve Owen, Maisie ve Beta'nın Biosyn'a taşındığını öğrenirler ve sempatik bir kargo pilotu olan Kayla Watts, onları oraya götürmeyi kabul eder.

Biosyn için çalışan Kaotikçi Dr. Ian Malcolm, iletişim direktörü Ramsay Cole'un Dodgson'ın yasadışı faaliyetleri konusunda uyardığı CEO Dr. Lewis Dodgson'ı ifşa etmek için Ellie'den yardım istemiştir. Dodgson, dinozorları sömürmekte ve eski InGen genetikçisi Dr. Henry Wu'yu, transgenik çekirgeyi değiştirmesi için zorlamaktadır, böylece Biosyn dünya gıda kaynaklarını kontrol edebilir. Wu, planı kınar ve çekirge salgınına engel olmak için patojen yaratmada Maisie ve Beta'nın eşeysiz kavraması ve DNA'sının önemli olduğunu açıklar. Wu, Maisie'nin genetik olarak aynı olan bir kopyasını üretmek ve doğurmak için kendi DNA'sını kullanan Dr. Charlotte Lockwood'un (Benjamin Lockwood'un ölmüş kızı) Maisie'nin DNA'sını değiştirdiğini ve onun ölümcül hastalığı miras almasını önlemek için müdahalede bulunduğunu anlatır. Wu, Maisie ve Beta'nın eşeysiz üremesi ve DNA'sının, çekirge salgınını durdurmaya yönelik bir patojen yaratmak için önemli olduğuna inanmaktadır.

Filmizlex iyi seyirler diler.. 

Filme Yorum Yaz