Erkek arkadaşın senin gelir kaynağın olmamalı. Canım bu bir ilişki, iş fırsatı değil. Para Avcısı

Küçük Deniz Kızı izle

-

The Little Mermaid

10.0/ 10
1 1

Küçük Deniz Kızı filminin bilgileri The Little Mermaid

7.0
Küçük Deniz Kızı 7.0 Türkçe Dublaj 2023 1080p
Film Süresi

135 Dakika

Ülke

ABD

KategoriAile FilmleriFantastik FilmlerMacera Filmleri Yönetmen

Rob Marshall

Oyuncular

Halle Bailey, Jonah Hauer-King, Melissa McCarthy, Javier Bardem, Noma Dumezweni, Art Malik, Daveed Diggs, Jacob Tremblay

Küçük Denizkızı filminin kısaca özeti ise;

Halle Bailey - büyük gözleri, uçan şarkı sesi ve belirgin ruh saflığı ile - gerçek insanların alabileceği kadar doğal bir şekilde Disney'ye dönüşmüştür. Bu yüzden, başrol Ariel olarak seçilmesinin hiçbir zaman tartışmalı olduğu düşünülmesi ironiktir. Bailey hem bitmiş filmin tek tartışmasız zaferi hem de bu tüm canlı aksiyon yeniden yapım girişimi için en iyi argümandır, tek bir parıldayan denizkızı paketi içinde. Bu filmlerin, nostalji güdümlü nakit girişlerinin ötesinde bir amacı olacaksa, tüm çocukların - sadece beyaz olanların değil - kendilerini Magic Kingdom sakinleri olarak görmesine izin vermelidir.

Ancak bu konuda her şey başarısız gibi görünüyor. En önemlisi, bu, üç komik rahatlama karakterine uygulanır: Sebastian the crab, Flounder the fish ve Scuttle the seabird. Bu, yetenekli seslendirme ekibinin hiçbir hatası değil: sırasıyla Daveed Diggs, Jacob Tremblay ve Awkwafina. Sadece antropomorfize edilmiş çizgi film sevimlilikleri tarafından yapılan şeylerin sevimli veya komik olması, bilgisayar tarafından oluşturulan deniz yaşamı benzetmeleri tarafından yapıldığında artık sevimli veya komik değildir ve yüz ifadesi tanınabilir değildir. 1989 öncülünden sevgiyle hatırlanan karakter etkileşimleri tüm sekansları - Scuttle'ın bir insan "dinglehopper" kullanma talimatları, Flounder'un bir köpekbalığı saldırısından kaçması - CGI tarafından canlılıktan yoksun hale getirilmiştir. Ve sualtı sinematografisinin karanlığında çok fazla şey bulabilmeniz şans eseri olurdu.

 

Küçük Denizkızı, ömrünü sıradan bir insan olarak geçirmek isteyen küçük deniz kızı Ariel’in hayatını elel alıyor. İnsan olmak isteyen Küçük Denizkızı insnan olduktan sonra Prens Eric ile de dünya evine girmek istiyordur.
 
Bu düşlerini gerçekleştirmek isteyen kahramanımız  Ursula ismiyle tanınan kötü  niyetli bir deniz büyücüsü ile konuşur.
O andan itibaren hikayemiz çok tuhaflaşacaktır.
 
Sizce kahramanımız bu durumdan kurtulabilecek midir?
 
Filmler hakkında ki düşüncelerinizi yorum yaparak sizlere daha güzel hizmet sunmamıza yardımcı olabilirsiniz. Filmizlex iyi seyirler diler.
 
 
Filme Yorum Yaz