Bana en çok neyi sevdiğimi sorarlarsa, onlara seni anlatacağım. City of Angels (1998)

Melekler Şehri izle

-

City of Angels

6.8/ 10
1 1

Melekler Şehri filminin bilgileri City of Angels

6.8
Melekler Şehri 6.8 Türkçe Dublaj 1998 1080p
Film Süresi

114 Dakika

Ülke

Almanya

KategoriDram FilmleriFantastik FilmlerRomantik filmler Yönetmen

Mark A. Mangini

Oyuncular

Nicolas Cage, Meg Ryan, Andre Braugher, Dennis Franz, Colm Feore, Robin Bartlett, Joanna Merlin, Sarah Dampf, Rhonda Dotson, Nigel Gibbs

Filmde, bir hastasını sebepsiz yere kaybeden ve bu yüzden kendine olan güvenini yitiren kalp cerrahı Dr. Maggie Rice'ın (Meg Ryan tarafından canlandırılan) hikayesi anlatılır. Dr. Rice'ın hayatı, Los Angeles üzerinde dolaşan melek Seth (Nicholas Cage tarafından canlandırılan) ile kesişir. Seth, ölen hastaya yardım etmek için oradayken, Dr. Rice'dan etkilenir ve onun kendine olan güvenini yeniden kazanmasında yardımcı olmaya karar verir. Bu süreçte Seth, Maggie'ye aşık olur ve sonunda melekliğini bırakıp görünür bir insan formuna bürünerek onunla birlikte olmaya karar verir.

Film, Seth'in göksel varlığından vazgeçip yeryüzündeki karmaşık ve zorlu hayata adım atmasını ve bu yeni yaşamda umutsuzluğa kapılmasını işliyor. Maggie ise, Seth'e derin bir aşkla bağlanır, ancak Seth'in bu radikal değişimi, aşkın kişisel özverileri ve fedakarlıkları ne kadar haklı çıkarabileceği sorusunu gündeme getirir. Bu romantik drama, aşkın ve kişisel fedakarlığın derin temalarını işlerken, insan ve melek arasındaki ilişkinin karmaşıklığını ve büyüsünü de seyirciye sunuyor.

Filme Yorum Yaz
Yorumlar
Joakim Karud avatar
Joakim Karud Film Gurusu
25.12.2023
Görüşümce nicolas cage’nin en iyi filmi. Adam sanki bu filmde rol almak için yaratılmış. O mimikler, o yüz ifadesi filmi ve karakteri yaşamış sanki. Filmin soundtrackleri, fon müzikleri muazzam. tam filme göre ayarlanmış. İnsanın içine işliyor. Romantik ve dram filmi arayanlar kesinlikle izlemeli. İnsanda tuhaf duygular yaratan bir film.