"Bana en çok neyi sevdiğimi sorarlarsa, onlara seni anlatacağım." City of Angels (1998)

Furies izle

-

Furies

5.8/ 10
1 1

Furies filminin bilgileri Furies

5.8
Furies 5.8 Türkçe Altyazı 2023 1080p
Film Süresi

109 Dakika

Ülke

Vietnam

KategoriAksiyon FilmleriGerilim FilmleriNetflix FilmleriSuç Filmleri Yönetmen

Veronica Ngo

Oyuncular

Dong Anh Quynh, Toc Tien, Thuan Nguyen, Veronica Ngo, Rima Thanh Vy, Song Luan, Gi A Nguyen, Thanh Nhien Phan

Furies türkçe altyazılı  filminin özeti

Dinamik aksiyon film yapımı, aksi halde topaklaşmış olan Vietnam dövüş filmi "Öfkeler"de büyük bir yükü sırtlanıyor. "Öfkeler", 2019 dövüş sanatları filmi "Furie"nin sadece kısmen ilişkili bir öncülüdür ve "Furie"nin yıldızı Veronica Ngo'yu ya da onun karakterini takip etmiyor. Bunun yerine, Ngo "Öfkeler" için kameranın arkasına geçer, yönetmenlik ilk denemesinde ve Thanh Hoa'nın "Furie"deki kötü karakteri Thanh Soi için bir tür geçmiş hikayesini anlatır.

"Öfkeler" (aslen "Thanh Soi" olarak adlandırılmış), Thanh'a odaklanmaktansa onu, filmin gerçek yıldızı olan Bi (Dong Anh Quynh) ile birlikte başrol yapar. Bi, bir grup sadistik insan kaçakçısına karşı mücadele ederek çocukluk travmasını işlemeye çalışan öfkeyle dolu bir yetimdir. Bu mücadelede ona yardımcı olanlar arasında Thanh (burada Toc Tien tarafından canlandırılıyor), Hong (Rima Thanh Vy) ve liderleri Jacqueline (Ngo Thanh Van) bulunur.

"Öfkeler", karakterlerin sadece şiddet dolu aksiyonun ötesinde birbirleriyle ilişkili oldukları her sahnede, nispeten kendine güvenen "Furie"ye kıyasla soluk kalıyor. Aksiyon yönetmeni Samuel Kefi Abrikh, "Furie"deki dövüş sahnelerini de koreografiye çekmesine rağmen, bir dizi çarpıcı an sunarken, topluluk oyuncuları ekranı yırtmadıklarında pek de unutulmaz değiller.

Rahatsız edici bir giriş sahnesinde, genç Bi (Thuy Linh), sarhoş bir müşterinin hem kadınlara saldırıp hem de minik evlerini yanlışlıkla ateşe verdikten sonra fahişe olan annesini kaybeder. On beş yıl sonra, Bi Jacqueline ve onun iki öğrencisi Hong ve Thanh tarafından kurtarılıp evlat edinilir. Bu dört kadın da tecavüze uğramış ya da cinsel saldırıya maruz kalmıştır ve filmin yapımcılarına, bu yoğun bağı doğrudan ele alan birkaç sahne olmasına borçludurlar. Bir sahnede, Bi özellikle brutal bir çatışmadan, annesinin anıları tarafından tetiklenen kontrolden çıkan bir savaş ya da kaç tepkisiyle döner. Yumruklarını durduramaz ve o anlarda, Thanh bile onu geri atmadan durduramaz.

Filmizlex iyi seyirler diler.. 

Filme Yorum Yaz