Bir kadın seni milyoner yapabilir mi? Evet! eğer bir milyardersen. Para Avcısı

Örümcek Adam 2 izle

-

Spider-Man 2

7.3/ 10
1 1

Örümcek Adam 2 filminin bilgileri Spider-Man 2

7.5
Örümcek Adam 2 7.5 Türkçe Dublaj 2004 1080p
Film Süresi

127 Dakika

Ülke

ABD

KategoriAile FilmleriAksiyon FilmleriBilim-Kurgu FilmleriFantastik FilmlerMacera FilmleriMarvel Filmleri Yönetmen

Sam Raimi

Oyuncular

Tobey Maguire, Kirsten Dunst, Alfred Molina, James Franco, Rosemary Harris, J.K. Simmons, Donna Murphy, Daniel Gillies

Örümcek Adam 2  2004 yılında çekilen ve Sam Raimi tarafından yönetilen bir süper kahraman filmidir. İlk "Spider-Man" filminin devamı niteliğindedir ve Tobey Maguire, Kirsten Dunst, ve Alfred Molina gibi oyuncuları içermektedir. İşte film hakkında kısa bir özet:

Film, Peter Parker (Tobey Maguire) olarak bilinen Örümcek Adam'ın hayatına devam eder. Peter, Örümcek Adam kimliğini gizli tutmaya çalışırken, günlük hayatında sıradan bir yaşam sürmeye çabalayan bir üniversite öğrencisidir. Ancak süper kahramanlık görevleri ve aşk hayatı arasında bir denge kurmak zorlaşır.

Hikaye, yeni bir tehdit olan Dr. Otto Octavius (Alfred Molina) veya diğer adıyla Doktor Octopus'un ortaya çıkmasıyla başlar. Dr. Octavius, yapay zeka kontrollü mekanik kollarla donatılmıştır ve bu kolları kontrol edemez hale gelir, suç dünyasına sürüklenir. Örümcek Adam, bu yeni düşmanı durdurmak ve Manhattan'ı kurtarmak için harekete geçer.

Aynı zamanda Peter'ın duygusal yaşamı da karmaşıktır. Mary Jane Watson (Kirsten Dunst) ile olan ilişkisi, Mary Jane'in evlilik düşünceleriyle karmaşıklaşırken, Peter da Mary Jane'e açılamamış duygularıyla mücadele eder.

Örümcek Adam 2 süper kahraman hikayesi ile duygusal derinlik arasında başarılı bir denge kurar. Aksiyon sahneleri ve özel efektler, seyirciyi etkileyici bir deneyime taşırken, karakterlerin içsel çatışmaları da filmi daha zengin bir hale getirir. Tobey Maguire ve Alfred Molina'nın performansları da övgü almıştır ve film, çoğu eleştirmen tarafından süper kahraman filmleri arasında en iyi yapıtlardan biri olarak kabul edilmektedir.

Filme Yorum Yaz