Hangi noktaya gelince pes denmesi gerektiğini hiç düşündün mü? Umut etmekten vazgeçip gerçekleri görmeye başlamak gerektiğinde.. 8 Mil (2002)

Yırtık Rahibe 3 izle

-

Sister Act 3

7.7/ 10
1 2

Yırtık Rahibe 3 filminin bilgileri Sister Act 3

6.0
Yırtık Rahibe  3 6.0 Türkçe Dublaj 2024 1080p
Film Süresi

98 Dakika

Ülke

ABD

KategoriAile FilmleriKomedi FilmleriSuç Filmleri Yönetmen

Tim Federle

Oyuncular

Keke Palmer, Whoopi Goldberg, Wendy Makkena, Kathy Najimy, Jenifer Lewis

"Yırtık Rahibe" serisi geri döndü. 1992 yılında, yetenekli ancak kurallara aykırı bir lounge şarkıcısının kılık değiştirip bir manastırda olay çıkardığı ve dini koroyu mümkün olan en komik şekilde yeniden yapılandırdığı ve Whoopi Goldberg'in olağanüstü performansı sayesinde sinema dünyasının en ikonik kurgusal figürlerinden biri haline geldiği yılı hatırlayın. Bir yıl sonra, Goldberg yine manastıra döndü ve kapatılmak üzere olan umutsuz bir okulu canlandırmak için sihirlerini çalıştırdı. Ayrıca, ironik olarak, ikinci "Yırtık Rahibe" filmi, olumsuz eleştirilere ve filmdeki belirgin Katolik unsura rağmen güçlü bir kült takipçi kitlesi topladı. Ve şimdi, komedyen ve EGOT kazananı Goldberg, "Yırtık Rahibe" franchise'ının üçüncü filmi için tekrar rahibe kıyafetini giyerek rahibe karakterini canlandırıyor.

Üçleme kuşkusuz uzun bir yol kat etti. Hatta, "Yırtık Rahibe 2: Daha da Yırtık" filminin 20. yıldönümünde Goldberg, bu fikri bile düzgün bir şekilde reddetti. Ancak, eksik olan cast üyeleri nedeniyle projenin gerçekleşeceği konusunda şüpheleri olduğu için, duruşunu belkiye, ve nihayet 2017'de evete çevirdi. Ancak, üçüncü "Yırtık Rahibe" filminin resmi olarak harekete geçmesi 2018'e kadar sürdü. Üçlemeye 30 yıllık yolculuk, istikrarlı bir şekilde, yavaşça devam ediyor. Bununla birlikte, hepimizin uyanıp dikkat etmesi gereken birkaç doğrulanmış güncelleme var.

Ne yazık ki, bu uzun zamandır beklenen devam filmi hakkında çok fazla ayrıntı bilinmiyor, ancak ilk iki filmin sürdürdüğü iyi hissi hedefleyeceği biliniyor. Ayrıca, senaryonun kesinlikle üzerinde çalışıldığı biliniyor, çünkü Goldberg, Jimmy Fallon'un sunduğu The Tonight Show aracılığıyla, senaryonun geçen Kasım ayında geldiğini ve onu "gerçekten sevdiğini", ancak senaryonun hala "birçok yetişkinin üzerinden geçmesi gerektiğini" açıkladı. Ayrıca, hikayenin "ülkenin tam da ihtiyaç duyduğu şey" olduğu söyleniyor. Belirsiz detaylar arasında, bir şey kesin: bol bol şarkı olacak. Sonuçta, en iyi müzik parçalarının fantastik yorumlaması olmadan "Yırtık Rahibe" olmazdı.

Öncelikle, tek ve tek Whoopi Goldberg'in Deloris'i canlandıracağı ve büyük ekranda bir kez daha kendi içindeki laf cambazı Sister Mary Clarence'ın alter egosunu ortaya çıkaracağı çok açık. Ancak, aynı derece belirginlik, "Yırtık Rahibe 3" filminde Goldberg'in yanında kimin oynayacağına uygulanamaz. Ama tabii ki, konu hakkında biraz dedikodu var. Keke Palmer, produksiyon onaylandığından beri filmde yer almak istediğini açıkça belirtti ve neyse ki, Goldberg karşılık verdi. Ek olarak, başrol oyuncusu ayrıca Lizzo ve Nicki Minaj'ı da cast listesine eklemek istediğini paylaştı, ki bu, gerçekleşirse kesinlikle harika olacak. Jimmy Fallon da bir cameo olarak görünmek isteyip istemediği sorulduğunda kesin bir OK verdi.

Ayrıca, geçmiş cast üyelerinin bu yaklaşan özellikte görünme olasılığı tamamen kartların dışında değil. Aslında, Goldberg, Sister Act 2: Back in the Habit filmindeki öğrencilerin, aralarında üne kavuşmadan önceki Jennifer Love Hewitt ve Lauryn Hill'in de bulunduğu bu üçlemeye dahil olabileceğini ima etti. İlgili bir not olarak, ilk filmde Michelle rolünü oynayan Jenifer Lewis, franchise'a dönmekle çok ilgileniyor.

Ayrıca, esas cast olmadan esas devamların tam hissetmeyeceği göz önüne alındığında, neşeli Sister Mary Patrick'i hayata geçiren Kathy Najimy, rolünü tekrar oynamaya hazırdır. Ve utangaç (ve artık novis olmayan) Sister Mary Robert'ı canlandıran oyuncu Wendy Makkena, yeniden oynama konusunda yorum yapmamış olsa da, 2017'deki "The View" programında "Yırtık Rahibe" buluşmasına seve seve katıldığını görüyoruz, bu yüzden benzer bir yeniden birleşme için hazır olabilir. Son olarak, Mother Superior olarak tanınan efsanevi Dame Maggie Smith'in varlığı da yoğun bir şekilde isteniyor. Smith'in "Yırtık Rahibe 3" filminin cast listesine katılıp katılmayacağı bilinmiyor, ancak Goldberg, birçok kişi gibi, onun dönüşünü diliyor. Hatta Loose Women şovunda bu konuda açıkça dilekçe verdi ve Smith'in ihtiyaçlarını karşılamak için çekim lojistiğini ayarlamaya razı olduğunu söyledi çünkü, Deloris'in oyuncusu dedi ki, film onun olmadan aynı olmayacak.

 

Filmizlex iyi seyirler diler..

Filme Yorum Yaz