Aynaya baktığınızda suçluluk duyuyorsanız gerçekleri öğrenmişsinizdir... V For Vendetta

Tin lung baat bou izle

-

Tin lung baat bou

5.8/ 10
1 1

Tin lung baat bou filminin bilgileri Tin lung baat bou

5.8
Tin lung baat bou 5.8 Türkçe Altyazı 2023 1080p
Film Süresi

130 Dakika

Ülke

Hong Kong

KategoriAksiyon FilmleriMacera Filmleri Yönetmen

Ka-Wai Kam, Donnie Yen

Oyuncular

Donnie Yen, Richard Barcenas, Yuqi Chen, Eddie Cheung, Cyrus Rodas, Will De Renzy-Martin, Bradley Gareth, Cya Liu

"Sakra" (Tin lung baat bou), 2023 yapımı, Donnie Yen tarafından yönetilen ve Wong Jing ile birlikte yapımcılığını üstlendiği bir Wuxia filmidir. Film, Jin Yong'un Wuxia romanı "Demi-Gods and Semi-Devils"dan uyarlanmıştır. Filmin başrollerinde Donnie Yen, Chen Yuqi ve Cya Liu yer alır ve film 2023 Çin Yeni Yılı'nda Çin'deki OTT platformlarda yayınlanmıştır. Ayrıca film, 16 Ocak 2023'te Malezya'daki sinemalarda gösterime girmiştir.

Konu: Bir bebekken, Khitan doğumlu Qiao Feng, ailesini kaybeder ve savaşta olan Song İmparatorluğu'ndan bir çift tarafından yetiştirilmek üzere gönderilir. Büyüdükçe, Dilenciler Tarikatı'nın güçlü lideri olur ve savaşlarda dövüş sanatlarını kullanır. Ancak, kendisi, eşi Kang Min tarafından yardımcı lider Ma Dayuan'ın cinayetiyle suçlanır ve kökenini keşfettikten sonra tarikattan atılır. Daha sonra kendi ailesinin ve tarikatın yaşlılarından Xuanku'nun cinayetleriyle suçlanır; Xuanku'nun cinayetinin ardından, Qiao Feng ve Dilenciler Tarikatı arasında bir dövüş başlar. Qiao Feng, tarikatın Yijin Jing'ini çalmak üzere görevlendirilen Morong hizmetkârı Azhu'yu kurtarırken kaçmayı başarır.

Azhu'nun ağır yaralanmasının ardından Qiao Feng, onu doktor Xue Muhua'ya tedavi ettirmek için götürür ve bu sırada ikisi arasında bir yakınlık oluşur. Ancak, Kahramanlar Toplantı Malikanesi'ne vardıklarında reddedilirler; Azhu için olan bağlılığını kanıtlamak amacıyla, Qiao Feng hayatını feda etmeye karar verir. Qiao Feng, Dilenciler Tarikatı ile bağları koparmak için onlarla içki içtikten sonra, onlarla savaşır. Savaşın sonuna doğru, yaralı Qiao Feng, saldırganların çoğunu öldüren gizemli bir kişi tarafından kurtarılır.

Azhu, Xue Muhua tarafından tedavi edilir, Xue Muhua onu Qiao Feng dönene kadar yanında tutmayı planlar. Ancak, Azhu kaçmayı başarır ve sürecin sonunda Xue Muhua'nın sağlık istasyonunu yakar. Bu sırada, bir kum fırtınası sırasında Khitan vatandaşlarını kurtarmak için Song askerlerini öldürdükten sonra Qiao Feng, kendi ahlaki değerlerini ve kökenini sorgulamaya başlar. Qiao Feng ve Azhu yakında bir araya gelir ve birbirlerine olan aşklarını itiraf ederler. Gerçek milliyetini yansıtmak için ismini Qiao Feng olarak değiştiren Qiao Feng, kendisini bebekken ailesini öldüren ve "Önde Gelen Büyük Kardeş" olarak bilinen kişiyi aramaya başlar. Azhu, gerçek Ma Dayuan katili olan Bai Shijing olarak gizlenir ve Kang Min ile konuşur, Kang Min komplo ortağı olarak hizmet eder. Azhu'nun kılık değiştirdiğini gören Kang Min, ona yalan söyler ve Dali imparatoru Duan Zhengchun'un "Önde Gelen Büyük Kardeş" olduğunu söyler.

Qiao Feng ve Azhu, Ayna Gölü'ne giderler, burada Duan Zhengchun'un birkaç karısıyla birkaç çocuğu olduğunu ve Azhu'nun bu çocuklardan biri olduğunu öğrenirler. Bunu öğrendikten sonra, Azhu, Qiao Feng'in Duan Zhengchun'u öldürmesini engeller, kendisini ona benzeyerek Qiao Feng'in yanlışlıkla onu öldürmesine neden olur. Azhu'nun ölümü üzerine yas tutarken, Duan Zhengchun, Qiao Feng'e kendisinin "Önde Gelen Büyük Kardeş" olmadığını söyler.

Qiao Feng, sonunda Azhu'nun kız kardeşi Azi tarafından eşlik edilir ve Bai Shijin ve Kang Min ile yüzleşir. Kısa bir süre sonra, Murong ailesinin lideri Murong Fu ve ordusu gelir, Bai Shijin ve Kang Min'i öldürürler. Qiao Feng, Murong Fu ile savaşırken, Azi orduyu savar. Savaşın bir noktasında, Qiao Feng neredeyse bilincini kaybeder, ancak gençken öğrendiği Buddha öğretilerini hatırlayarak ayağa kalkar ve Murong Fu'yu yener. Savaşın sonunda, Azi ve gelen Dilenciler Tarikatı üyeleri, Qiao Feng'in uzaklaşmasını izler.

Bir süre sonra, Qiao Feng, Azhu ile yapacaklarına dair söz verdiği gibi, huzurlu bir hayat sürerek sığırları güder.

Bir orta kredi sahnesinde, Murong Fu, babası Murong Bu tarafından diriltilir. İkinci bir orta kredi sahnesinde, Muron Bu, "Önde Gelen Büyük Kardeş"ın saldırısından kurtulan, Qiao Feng'i terk eden, Qiao Feng'in evlatlık ailesini ve Xuanku'yu öldüren ve Kahramanlar Toplantı Malikanesi'ndeki dövüşte Qiao Feng'i kurtaran biyolojik babası Qiao Yuanshan'ı ziyaret eder.

Filmizlex iyi seyirler diler.. 

Filme Yorum Yaz